Předvánoční nákupy hraček

Předvánoční nákupy hraček - nákupní rádce podle věku dítěte

 

Vánoce už jsou za dveřmi a vy ještě pořád marně tápete, co hezkého nadělí Ježíšek letos vašim ratolestem? Hračky bývají obvykle běžným i vděčným řešením. Jak ale vybírat tak, aby dárek za pár týdnů nezkončil v koši?

Ten, kdo si myslí, že dítě si může hrát s čímkoliv, je na omylu. Pravdu ale nemají ani ti rodiče, kteří zahlcují dětské pokojíčky nejnovějšími modely předražených a přetechnizovaných „značkových“ hraček.

„Pořídit dětem kvalitní, osvědčené a bezpečné hračky, na jejichž vzniku se podílejí dětští odborníci, znamená investovat do zdravého psychického, tělesného i citového vývoje dítěte. Dítě se chce dívat a rozhlížet, chce a potřebuje vnímat tvary a barvy, slyšet zvuky. Jedním slovem objevovat svět.",vysvětluje dětská psycholožka, PhDr. Dana Simandlová.

 

Hračky pro děti do 6 měsíců

Malý kojenec ještě nemá vyvinutou jemnou motoriku, proto ho zaujmou především hračky, které si může prohlížet a také slyšet. Baví ho předměty pestrých, kontrastních barev, které se samy pohybují a vydávají zvuky. Vhodné jsou hrazdičky, závěsné kolotoče, chrastítka, pískátka, hrací deky a měkké hračky.

 

Tip Tobiland.cz: HRACÍ DEKA BRIGHT STARTS

Hračky pro děti od 7 do 12 měsíců

Větší kojenec si umí zapamatovat známé tváře i své oblíbené hračky nebo obrázky. Napodobuje zvuky a začíná chodit. Hračky, které má od narození ho ještě baví, ale je vhodné je rozšířit o stojící chrastítka, měkké míče, pohyblivé hračky, vkládačky, první knížky. Radost u děťátka vyvolá také chodítko nebo hopsadlo.

 

Tip Tobiland.cz: INTERAKTIVNÍ HRAJÍCÍ KÁČA KIDDIELAND

Hračky pro batolata od 12 do 18 měsíců

Vaše děťátko již chodí a teď bude všude s vámi a ve všem vás bude napodobovat. Je šťastné, když může zkoumat věci, které zároveň zlepšují jeho motorické schopnosti. Rádo si prohlíží obrázky a poslouchá zvuky kolem. Vynikající pro celkový rozvoj jsou knížky s barevnými jednoduchými ilustracemi, hudební hračky, skládačky a vkládačky, interaktivní hrací stoleček, autíčka, kostky na vkládání a do sebe zapadající hračky jako jsou pyramidy z kroužků.

Tip Tobiland.cz: INTERAKTIVNÍ HRACÍ STOLEK ŽIRAFA SE ZVUKY.

Hračky pro batolata od 18 měsíců do 2 let

Dítě v tomto věku se o hračky nerado dělí, má své oblíbené věci a rádo si hraje s takovými hračkami, se kterými může svobodně manipulovat, napodobovat činnost dospělých a má potřebu do něčeho bouchat a postavené výtvory zase bourat.

Vhodné jsou různé zatloukací hračky, do kterých se dá bouchat dle libosti, rozvíjejí jednak koordinaci, jednak umožňují vybití přebytečné energie. Dále jsou oblíbené třídící hračky a vkládačky, které dítěti pomáhají poznávat tvary a zároveň rozvíjejí manuální zručnost. Radost dítěti udělají všechny hudební hračky, dětské telefony, velké navlékací korále a modelovací hmoty.

 

Tip Tobiland.cz: PIÁNKO SE ZVUKY ZVÍŘAT

Hračky pro děti od 2 do 3 a 1/2 roku

V tomto věku dítě již relativně zvládá řeč a neustále si osvojuje nové dovednosti. Velmi rádo staví a bourá, skládá a rozkládá, potěšení bude mít ze všech věcí, které mu umožní ukázat, co všechno už umí. Vhodné jsou stavebnice všech druhů, barvy a modelovací hmoty, dětské nářadí a věci denní potřeby v domácnosti, jednoduché puzzle a skládačky.

Jednou z nejoblíbenějších činností v tomto věku je převlékání se do různých rolí a předstírání skutečné činnosti. Při hraní si na kutila, výpravčího nebo maminku si děti rozvíjejí obrazotvornost, fantazii, slovní zásobu a mnohdy i manuální zručnost.

 

Tip Tobiland.cz: DĚTSKÁ KUCHYŇKA S TROUBOU A MYČKOU

Hračky pro děti od 3 a 1/2 roku do 5 let

V tomto věku je pro děti velmi důležitá společnost ostatních dětí, která podporuje v dětech zvídavost a učí se chování v kolektivu. Dovede si však už hrát i samo a u činnosti, která ho zaujme už vydrží i několik desítek minut.

Oblíbené jsou stavebnice, puzzle, soubory různých konstrukčních modelů a autíček, panenky, kočárky pro panenky a domečky pro panenky, sportovní náčiní a interaktivní knihy s doplňovačkami a omalovánky. Ze společenských her můžete vyzkoušet pexeso, domino nebo člověče nezlob se.

Tip Tobiland.cz: KOČÁREK PRO PANENKY KOMBINOVANÝ

Hračky pro děti od 5 do 7 let

Dítě předškolního věku i malý školák projevuje rostoucí zájem o čtení, psaní a jednoduché počítání. Dychtí se dozvědět vše o světě a jeho fungování a rádo se zapojuje do činností dospělých. Zaujmou ho interaktivní knihy, složitější stavebnice, RC Modely, společenské a deskové hry, zmenšené provedení přístrojů světa dospělých a hudební nástroje.

 

Tip Tobiland.cz: SILVERLIT PŘEVOZNÍ TAHAČ A BULDOZER

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení